مهاجرت فوری به اروپا استرالیا کانادا نیوزلنددرکوتاهترین زمان ممکن

اخذ اقامت دائم از طریق ارائه مدرک پناهندگی وکیس معتبر

توافق احزاب آلمان بر سر قوانین جدید مهاجرت

احزاب ائتلاف دولتی آلمان در مورد قوانین جدید مهاجرت به این کشور توافق کردند. بخش مهمی از این توافق مربوط به شرایط اخراج پناهجویان است. بر اساس قانون جدید مراکش، تونس و الجزایر به فهرست کشورهای امن افزوده می‌شوند.


زیگمار گابریل، رهبر حزب سوسیال دموکرات آلمان و معاون آنگلا مرکل صدراعظم آلمان اعلام کرد که احزاب حاضر در دولت ائتلافی این کشور بر سر تصویب قوانین جدید مهاجرت، توافق کردند. او پنج‌شنبه شب ۲۸ ژانویه (هشتم بهمن) در جمع خبرنگاران در برلین افزود: «شرایط پیوستن خانواده پناهجویان به آنها تغییر کرده است.»

معاون صدراعظم آلمان تصریح کرد: «برای پناهجویانی که به صورت فوری در فشار و مشکل نباشند، یک دوره زمانی دو ساله برای پیوستن خانواده‌هایشان به آن‌ها در نظر گرفته شده است.»

به گفته معاون صدراعظم آلمان قانون مهاجرت جدید با عنوان ''بسته مهاجرتی دو'' می‌تواند برای تصویب به سرعت به کابینه ارائه شود. قانون پیشین که از آن به عنوان ''بسته مهاجرتی یک'' نام برده می‌شود سال گذشته در پی هجوم هزاران پناهنده جدید از خاورمیانه و شمال آفریقا به تصویب رسید و از نوامبر سال ۲۰۱۵ اجرایی شد.

بر اساس "بسته مهاجرتی دو" کشورهای تونس، مراکش و الجزایر به فهرست ''کشورهای امن'' افزوده می‌شود. به این ترتیب امکان اعطای پناهندگی به شهروندان این کشورها سخت‌تر خواهد شد.

رهبران احزاب "دموکرات مسیحی"، "سوسیال مسیحی" و "سوسیال دمکرات" همچنین در مورد راه‌اندازی مراکز جدید پذیرش پناهجویان به توافق رسیدند تا رسیدگی به پرونده آنها با سرعت بیشتری صورت گیرد.

حمایت‌های نسبی از برخی پناهجویان

بخش مربوط به خانواده‌‌ها در قانون جدید با عنوان ''حمایت‌های تکمیلی''، برای مدت زمان طولانی، یکی از نقاط اختلاف نظر میان اعضای ائتلاف حاکم بود.

حمایت‌های تکمیلی در مورد پناهجویانی کاربرد دارد که دلایل قانع کننده‌ای برای پذیرش درخواست‌شان وجود ندارد اما شرایط تهدید‌کننده زندگی در کشورشان امکان بازگرداندن آن‌ها را نمی‌دهد. پناهجویان در این حالت ابتدا اجازه اقامت یک ساله دریافت می‌کنند.


وولکا بک، یکی از سخنگویان حزب سبزها، این قانون کودکان و زنان بیشتری تشویق خواهند شد تا از راه‌های خطرناک از کشور خود فرار کنند.با این حال، مخالفان قانون جدید در پارلمان فدرال نسبت به تصویب این بند هشدار داده‌اند.

ائتلاف احزاب دموکرات مسیحی، سوسیال مسیحی و سوسیال دموکرات‌ها که دولت ائتلافی آلمان را تشکیل می‌دهند سال گذشته موافقت کردند که پناهجویان سوری را استثناء در نظر گیرند، اما تغییرات جدید قانونی این مساله را دشوار خواهد کرد.

موضوع دیگر قوانین جدید به اخراج پناهندگان اختصاص دارد. سخنگوی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، با انتشار ویدیویی در اکانت توییتر خود در مورد شرایط اخراج پناهجویان توضیح داد.

او اضافه کرد که مقامات آلمانی نمی‌خواند پناهجویان از کشورهای جنگ‌زده همچون عراق و سوریه را به کشورهایشان بازگردانند.

دیدار مرکل با سران ایالت‌های آلمان

آنگلا مرکل شامگاه پنج‌شنبه ۲۸ ژانویه آخرین تصمیم‌های اتخاذ شده را به سران ۱۶ ایالت آلمان ارائه کرد. ایالت‌هایی که توسط حزب سوسیال دموکرات اداره می‌شوند، لیستی از خواسته‌هایشان را برای کمک به ادغام پناهجویان در فرهنگ آلمان ارائه کردند.

رهبران ایالتی همچنین خواستار کمک‌های مالی ویژه‌ای برای ساخت مهدکودک و استخدام معلمان و مددکاران اجتماعی شدند.

در همین حال آلمان فشار خود را به کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای کمک به کاهش تعداد پناهجویان ادامه داده است. پیتر آلتمایر، رئیس دفتر صدراعظم آلمان در برلین به خبرنگاران گفت که آلمان می‌خواهد مطمئن شود همه کشورها در جهت انجام تعهدات‌شان گام بر می‌دارند.

یونان متعهد شده بود که تا پایان سال ۲۰۱۵ پناهگاه‌های بیشتری برای اسکان پناهجویان بسازد. در همین حال هلند نیز فشار خود به یونان را برای بازگرداندن پناهجویان به ترکیه افزایش داده است.

نوشته شده در جمعه 9 بهمن‌ماه سال 1394ساعت 04:04 ق.ظ توسط +admin نظرات (0)


Design By : Pars Skin


Archives
Links
Specific
Design
Others

دانلود آهنگ جدید